17.08.2009 Esmaspäev

Korteriühistu

Tere päevast!
Aidake orienteeruda järgmises situatsioonis.
Korteriühistus kinnitati maikuus majandustegevuse  plaan, mis kätkeb ka töötaja palka; nüüd on juhatus otsustanud töötaja koondada ja tema asemele palgata teenindusfirma, mis läheb 200 krooni kuus töötajast vähem maksma. Töötaja on töötanud KÜ-s  alates 1.12.99. a. , puhkusel oli ta viimati 2003. aastal. Koondamisel tuleb talle maksta hüvitist ühe kuu palga ulatuses ja kasutamata puhkuse hüvitist nelja kuu eest; sellega seoses väljub juhatus eelarve piirest.
Kas KÜ juhatusel on õigus üldkoosoleku otsuseta töötajat koondada?

VASTUS:


Tere!
Antud juhtumil tuleb alguses vaadata, kas ühistu põhikirjas on olemas mainitud situatsiooni  reguleeriv säte, sealhulgas see, kas juhatusel on volitused töötajaid palgata ja koondada, ning lähtuda põhikirja seisukohtadest.
Juhul, kui põhikirjas ei ole see sätestatud, siis lähtudes teistest seadustest (korteriühistu seadus ja mittetulundusühingute seadus), on juhatuse liige  kolmandate isikute jaoks esindaja ja vastavalt sellele on tal õigus teha otsuseid töötajate koondamise kohta.

Austusega  
Arina Kouzova,
LARSSEN DONOWAY  jurist
255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!