26.10.2009 Esmaspäev

koondamine haiguslehel olemise ajal

Töötajale teatati koondamisest kuu aega ette 22.09.2009. Töötaja helistas 06.10.2009 ja teatas, et ta on haiguslehel. Millist päeva lugeda koondamise (vallandamise) päevaks?


VASTUS:


Töölepingu seadus ei kehtesta piiranguid töölepingu lõpetamisele haiguslehel viibimise ajal. See, et töötaja on haiguslehel ja ei saa  tervisliku seisundi tõttu ajutiselt täita oma kohustusi, ei või olla töölepingu lõpetamise aluseks. Seadus ei reguleeri olukorda, kui lepingu lõpetamise tähtaeg saabub hetkel, mil töötaja ei ole tervisliku seisundi tõttu tööl. Vastavalt kehtiva töölepingu seaduse kohta antud selgitustele ei ole erinevalt varem kehtinud regulatsioonist nüüd enam piiratud töölepingu lõpetamine põhjusel, et töötaja viibib puhkusel või on ajutiselt töövõimetu.
Ülalöeldust tuleneb, et sõltumata sellest, kas töötaja on haiguslehel, on lepingu lõpetamise päevaks koondamise teates märgitud kuupäev.

Arina Kouzova,
jurist
Larssen™ Corporate Services

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!