05.02.2015 Neljapäev

Kuidas müüa kasutusrendiga soetatud autot? Esile tõstetud

Olesja Timofejeva, audiitori abi
Olesja Timofejeva, audiitori abi

Tasusin kasutusrendi jääkväärtuse ja võtsin auto arvele põhivarana samas väärtuses. Auto oli mõeldud tütarfirmale, kes kasutatud aja eest kompenseeris meile kasutusrendiga seotud kulud. Nüüd soovin auto registreerida tütarfirma nimele ehk müüa. Kas auto hinnaks võib olla kasutusrendi jääkväärtus?

Vastab Olesja Timofejeva, audiitori abi, Villems Donoway:

Tehingud seotud osapoolte vahel peavad toimuma turutingimustes. Juhul kui auto jääkväärtus on madalam turuväärtusest, siis maksustatakse tulumaksuga tehingu hinna erinevus tehingu turuväärtusest (TuMS § 8 lg 2).
Lisaks sellele, vastavalt KMS par.12 p.14 kui kaupa võõrandatakse või teenust osutatakse seotud isikule, on maksustatavaks väärtuseks turuväärtus juhul, kui kauba võõrandamise või teenuse osutamise eest makstav tasu on turuväärtusest:

  1. väiksem ning kauba soetajal või teenuse saajal ei ole sisendkäibemaksutäieliku mahaarvamise õigust;
  2. väiksem ning kauba võõrandajal või teenuse osutajal ei ole sisendkäibemaksu täieliku mahaarvamise õigust ning selle kauba võõrandamine või teenuse osutamine on maksuvaba käive;
  3.  suurem ning kauba võõrandajal või teenuse osutajal ei ole sisendkäibemaksu täieliku mahaarvamise õigust.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes