09.03.2016 Kolmapäev

Kas üürileandja peab üürnikult tagatisraha saamiseks esitama arve?

Kui meie firma maksab tagatisraha üürikontori eest, siis kas üürileandja peab meile arve esitama või piisab sellisest dokumendist nagu "tagatisraha nõue"?

Tatjana Kalin, jurist
Tatjana Kalin, jurist Foto: Emirlin Consult

Vastab Tatjana Kalin, jurist, Emirlin Consult:

Võlaõigusseaduse § 308 lg 1 eluruumi üürilepinguga võib ette näha, et üürnik maksab lepingust tulenevate nõuete tagamiseks üürileandjale tagatisraha kuni kolme kuu üüri ulatuses. Üürnik võib tagatisraha maksta kolme kuu jooksul võrdsetes osades. Esimene osa tuleb maksta pärast üürilepingu sõlmimist.

Kui üürnik ja üürileandja on juriidilised isikud, siis on parem, kui üürileandja esitab arve tagatisraha tasumiseks raamatupidamisnõudest lähtudes.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!