21.03.2013 Neljapäev

Kas töölepingus on vaja märkida just brutotöötasu suurust? Esile tõstetud

Kas töölepingus on vaja märkida just brutotöötasu suurust? Kui see on tõepoolest nii, siis millises töölepingu seaduse paragrahvis saaksin leida vastavat nõuet?

Vastab Anastassia Stalmeister, Tanel Melk & Partners Law Firm vanemjurist:

Nii TLS-i § 5 lg 1 punktis 5 kui ka TLS-i § 29 lõikes 3 sätestatakse, et kokkulepitud töötasust arvestatakse maha töötaja maksukohustus ehk töötasust kinnipeetavad seaduses ettenähtud maksud ja maksed. Seega töötasu lepitakse kokku brutotasuna ja töötaja peab teadma, millised maksud ja maksed on tööandja töötasult kinni pidanud ja maksnud.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!