03.04.2012 Teisipäev

Kas tööga seotud liikmemaks on erisoodustus?

Tööandja tasub töötaja liikmemaksu, mis on seotud tööga. Näiteks raamatupidaja eest raamatupidajate ühingu liikmemaks, teadusasutuse teaduri liikmemaks vastava valdkonna ühingus, arstide liikmemaks arstide liidus jne. Alates 01.01.2012 tööga seotud tasemekoolitus ei ole erisoodustus, kas sama tõlgendust võib kasutada 2012 ka liikmemaksude tasumisel?

Vastab MTA spetsialist Regina:

Kui tööandja kannab kulu töötaja eest siis on tegemist erisoodustusega. Täiskasvanute koolituse seaduse § 3 lõike 2 mõistes on tasemekoolitus koolitus, mis võimaldab õhtuses või kaugõppe õppevormis või eksternina omandada põhiharidust ja üldkeskharidust, osakoormusega läbida kutseõpet või kutsekeskharidusõpet ja osakoormusega või eksternina omandada kõrgharidust. Tasemekoolituse läbimist tõendab tunnistus või diplom.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!