gif Company 930x140 ee

 

27.02.2012 Esmaspäev

Kas tähtajalise töölepinguga töötajad teenivad samuti puhkuseraha?

Töötaja oli tööle võetud 1,5 kuuks.Juhataja palus maksta välja töötasu ning kasutamata puhkusepäevad. Kas tõesti peab arvutama ka puhkusetasu?

Vastavad Exprt2Exprert spetsialistid:

Puhkust teenivad välja kõik töötajad, isegi kui nad on tähtajalise töölepinguga. Töölepingu seaduse § 68 lg 1 näeb ette, et põhipuhkust antkase töötatud aja eest ning sama §-i lg 4 kohaselt antakse esimesel aastal puhkust võrdeliselt töötatud ajaga. Kes on välja teeninud puhkuse, sellel on õigus ka puhkusehüvitisele juhul, kui ta enne töösuhte lõpetamist ei ole puhkust ära kasutanud. Seda reguleerib töölepingu seaduse § 71, milles on ilma igasuguste eranditeta öeldud, et kasutamata puhkus hüvitatakse rahas kui töösuhe lõpeb. 

gif Company 930x140 ee

 

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes