22.03.2013 Reede

Kas selline tööleping, kus on kokku lepitud ebavõrdselt jagunev tööaeg, on korrektne? Esile tõstetud

Kas selline tööleping, kus töötaja töötasuks on määratud 3,70 eurot tunnis, on korrektne? Töötaja töötab kuni 40 tundi nädalas ja tundide kokkuvõtted tehakse iga kuu lõpus. Arvestatakse ka töötajale tulumaksuvaba miinimumi. Praegu tuleb nii välja, et kui mõlemale poolele sobib, töötab töötaja mõnel kuul ainult kaks tundi ja mõnel kuul 40 tundi nädalas. Kas kõik on õige?

Vastab Liina Põldma, Tanel Melk & Partners Law Firm jurist:

Jah. Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida, et tööaeg jaguneb arvestusperioodi jooksul ebavõrdselt (summeeritud tööaeg). Sellisel juhul tuleb töölepingu seaduse § 6 lõike 6 alusel tööandjal teatada töötajale ajakava teatavaks tegemise tingimused. Tööajakavast teavitamine võib töölepingus olla esitatud ka viiteliselt sisemistele töökorralduse reeglitele.
Samuti tuleb arvestada ka TLS-i § 52 lõikega 2, mille kohaselt peab summeeritud tööaja arvestuse korral jääma seitsmepäevase ajavahemiku jooksul 36 tundi järjestikust puhkeaega.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!