13.01.2012 Reede

Kas puhkuste ajakavasse peab märkima kõik saadaolevad puhkuse päevad?

Töötajal on eelmistest perioodidest kasutamata (ja aegumata) puhkust 20 päeva, lisaks on tal 2012 aasta eest saada 28 päeva puhkust. Kokku 48 päeva.
1) Kas 2012 puhkuste ajakavasse peab märkima kõik saadaolevad puhkuse päevad? 2) Kui ei pea ja märgitakse näiteks töötaja soovil 35 päeva, siis kas töötajal on õigus hiljem nõuda rohkem puhkust, kui ajakavas kirjas?

Vastavad Expert2Expert spetsialistid:

küsimus on praegu väga asjakohane, kuna kõik tööandjad koostavad lähema kolme kuu jooksul puhkuste ajakavasid.

Mõistlik on ajakavasse planeerida kogu kasutamata põhipuhkus. Sellel on mitu põhjust. Esiteks tuleb arvestada, et eelmise aasta eest saadaolev puhkus aegub, kui seda käesoleval aastal ära ei kasutata. Teiseks saab töötaja otsustada ajakavasse planeerimata puhkuse ise. Ta peab sellest vaid 2 nädalat ette teatama ning tööandja ei saa sel juhul puhkuse andmisest keelduda. Kasutamata puhkuse puhkuste ajakavasse märkimist näeb sõnaselgelt ette ka töölepingu seaduse § 69 lg 2. Viimane küll ei kohusta kogu puhkust ajakavasse märkima, kui töötaja ja tööandja mõlemad seda ei soovi.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes