10.06.2021 Neljapäev

Kas pean minema tervisekontrolli? Esile tõstetud

Olen osalise tööajaga kodukontoris töötav raamatupidaja. Mõnikord on tarvis käia siiski ka kontoris, kuid lühiajaliselt. Ettevõtte uus juht on andnud teada, et kõik töötajad peavad läbima tervisekontrolli töötervishoiuarsti juures. Kas minule on ette nähtud kohustuslik tervisekontroll? Milline seadusandlik dokument reguleerib seda valdkonda? 

Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone
Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone Foto: erakogu

Vastab Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone:

Üldised töötervishoiu ja tööohutusega seonduvad nõuded on reguleeritud töötervishoiu ja tööohutuse seaduses (TTOS). Sealjuures nõuded tegevusalade töökohtadele, kus töötaja tööülesannete hulka kuulub töötamine kuvariga, on reguleeritud vastavas määruses "Kuvariga töötamise töötervishoiu ja tööohutuse nõuded".

Vastavalt TTOS § 131 lõike 1 punktile 8 korraldab tööandja tervisekontrolli töötajale, kelle tervist võib töökeskkonna riskide hindamise tulemusel mõjutada kuvariga töö. TTOS § 14 lõike 1 punkti 3...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!