05.11.2012 Esmaspäev

Kas parkimiskaarti omav puudega inimene võib parkida oma auto kõrvalmaja juures?

Kas parkimiskaarti omav puudega inimene võib parkida oma auto kõrvalmaja juures, kui seal on märk, et parkida tohivad ainult selle maja elanikud?

Vastab Tatjana Kalin, jurist, Emirlin Consult:

Liiklusseaduse § 68 lõike 2 kohaselt võib liikumispuudega juht ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juht tema kasutuses olevat sõidukit liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki parkimiskaardi olemasolul parkida avalikes tasulistes parkimiskohtades tasuta. Seega, kui parkimisala kuulub füüsilise või eraõigusliku juriidilise isiku eraomandisse, siis tohib seal parkida ainult nende loal ehk antud juhul korteriomanike loal, kuna see ala on nende osaomandis.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes