19.12.2012 Kolmapäev

Kas on vaja teha likvideerimis- ja lõppbilanssi seoses jagatava äriühinguga? Esile tõstetud

Äriseadustiku § 434 lg 2 kohaselt toimub äriühingu jagunemise protsess, mistõttu see äriühing, mida jagatakse, kustutakse registrist ja kogu selle äriühingu vara antakse üle teistele äriühingutele. Kas on vaja teha likvideerimis- ja lõppbilanssi (RTJ 13) seoses jagatava äriühinguga või piisab tavapärasest bilansist, näiteks 31.12.12 seisuga?

Vastab Liina Männasalu, advokaat, Advokaadibüroo Hansa Law Offices

Likvideerimismenetlust läbi ei viida, piisab 31.12.2012 bilansist.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes