24.09.2012 Esmaspäev

Kas KÜ otsus, et maja juures tohib parkida ainult ühte autot korteri kohta, on seaduslik?

Kas on seaduslik korteriühistu üldkoosoleku otsus, et maja (90 korterit) juures tohib parkida ainult ühte autot korteri kohta (20 parkimiskohta, autosid on tegelikult rohkem) ning kasutusele võеtakse parkimiskaardid, millel on märgitud autonumber? Kui korteri omanikul on mitu autot, siis teist autot ei saa sinna parkida, isegi kui autot, mille kohta on väljastatud parkimiskaart, ajutiselt ei pargita oma parkimiskohale? Korteriühistu juhatus sõlmis parkimisfirmaga lepingu ja nüüd kirjutavad nad välja trahve autoomanikele, kellel ei ole parkimiskaarti, kuigi autoomanik on registreeritud sellele aadressile ja teine auto ei ole parkimiskaardiga auto kohale pargitud. Kuidas vaidlustada sellist trahvi?

Vastab Tatjana Kalin, jurist, Emirlin Consult:

Elumaja juures auto parkimise korra kehtestamise ja korraldamisega seotud küsimused kuuluvad korteriomanike üldkoosoleku pädevusse, kuna otsus puudutab kõigi korteriomanike kaasomandis olevate mõtteliste osade kasutusõigust. Kui korteriomanike koosolek oli läbi viidud vastavalt korteriomandiseadusele ja asjaõigusseadusele ning otsused olid vastu võetud korteriomanike enamushäältega, siis need otsused on kohustuslikud täitmiseks kõigile korteriomanikele. Seega tuleb eelkõige kontrollida selle otsuse seaduslikkust.
Väljakirjutatud trahvi vaidlustamiseks tuleb pöörduda kaebusega halduskohtusse.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!