12.02.2013 Teisipäev

Kas eelmise üürniku võlg läheb üle uuele korteriomanikule?

Korteriomanik (OÜ) andis oma korteri üürile. KÜ esitatavatel arvetel olid märgitud nii üürnik (üürilepingu alusel), kui ka omanik. Üürnik ei tasunud KÜ-le arveid ning tekkis suur võlg. Pärast üürilepingu lõpetamist müüs omanik korteri teisele firmale. Kas eelmise omaniku/üürniku võlg läheb üle uuele korteriomanikule? Kellelt peab KÜ nõudma kommunaal- ja majandamiskulude eest esitatud arvete tasumist?

Vastab Tatjana Kalin, jurist, Emirlin Consult:

Korteriühistuseaduse § 7 lg 3 järgi on korteriomandi võõrandamisel või pärimisel korteriomandi omandaja kohustatud korteriühistule tasuma korteriomandi võõrandaja või pärandaja poolt tasumata jäänud majandamiskulude ja muude maksete eest. See tähendab, et uus korteriomandi omanik peab tasuma kõik kommunaal- ja majandamiskulusid korteriühistule, kui võlg tekkis eelmisel omanikul ning ta ei tasunud nimetatud kulusid. Kui uus korteriomandi omanik keeldub vabatahtlikult kommunaal- ja majandamiskulude võlga maksmast, siis korteriühistu esitab kohtusse tema vastu hagiavalduse võlgnevuse nõudes.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!