10.12.2012 Esmaspäev

Kas aiandusühingul on õigus lülitada välja elektrit liikmemaksu mittetasumise eest?

Aiandusühingul on Eesti Energiaga sõlmitud elektritarbimise leping. Ühingu siseselt maksab iga krundi omanik ise ühingule tarbitud elektri eest oma arvesti alusel. Eesti Energiale maksab aiandusühing. Üks aiandusühingu liikmetest keeldus tasumast aastast liikmemaksu üldkoosoleku kehtestatud suuruses. Üldkoosolek võttis vastu otsuse tal elekter välja lülitada. Kas aiandusühingul on õigus seda teha? Kõnealune aiandusühingu liige väidab, et ei ole. Aga teda varustab ju elektriga aiandusühing, mitte Eesti Energia.

Vastab Tatjana Kalin, jurist, Emirlin Consult:

Kui aiandusühingu liige ei täida oma kohustusi, saab teda sundida neid täitma kas kohtuvälises korras läbirääkimiste teel või kohtu kaudu (tuleb esitada kohtusse hagi). Selle küsimuse lahendamine elektri väljalülitamise teel on ebaseaduslik. Esiteks maksab isik tarbitud elektri eest ja teiseks elektrienergia väljalülitamine karistusena aasta liikmemaksu mittetasumise eest ei ole lubatud.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!