09.12.2011 Reede

Eripuhkus-lapsepuhkus

Meie töötajal on laps vanuses kuni 14 aastat. Töötaja tahab võtta kolm päeva puhkust (TLS-i § 63). Mis dokumente tuleb meil vormistada, kuidas arvutada välja puhkusetasu? §-is 66 on sätestatud, et riik hüvitab kõik puhkusetasud. Kuhu tuleb selleks pöörduda ja mida tuleb teha (täita vorme, avaldusi jne)?

Vastavad Expert2Expert spetsialistid:

Praegu ei ole töötajal õigust lapsepuhkusele TLS-i § 63 alusel, vaid § 135 alusel. § 63, milles on toodud võimalus maksta hüvitist vastavalt miinimumpalgale, hakkab kehtima alates 2013. aastast. Senikaua kehtib § 135, mille kohaselt makstakse hüvitist 4,25 eurot päevas. See summa tõepoolest kaetakse riigieelarvest. Selleks tuleb pöörduda sotsiaalkindlustusameti poole.

Täpsema info saab, kui vajutada elektroonilises Riigi Teatajas TLS-i § 135 lg-s 3 olevale lingile. Siis avaneb vastav Vabariigi Valitsuse määrus. Samuti on info sotsiaalkindlustusameti veebilehel  http://www.ensib.ee/andmikud/. Tööandja juures erilist vormistamist ei nõuta. Kusagil peab kajastuma töötaja sooviavaldus ning tööandja otsus sellise puhkuse andmiseks.
TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes