gif Company 930x140 ee

 

18.10.2010 Esmaspäev

Vis-a-vis: sotsiaalmaksu maksmine haiguslehe pikendamise korral

Meie firma töötaja oli alates 5. septembrist haiguslehel. Arst on pikendanud haiguslehte veel oktoobrikuuks. Töötajale ei ole haiguslehte antud ning raamatupidamisel ei ole alust 4.-8. päevalt (9.-13. september, 5 kalendripäeva) haigushüvitise arvestamiseks ja maksmiseks.

KÜSIMUSED:

1. Millal peab tööandja maksma nende 5 päeva eest, kui haigusleht on pikendatud veel üheks kuuks ning töötaja saab selle haiguslehe alles novembris?


2. Kas oleks vaja maksta sotsiaalmaksu miinimumilt, kui töötaja oli terve kuu haiguslehel?


3. Kui sotsiaalmaksu sel juhul ei maksta, millele peab viitama TSD lisas 1?

VASTUS:
Töövõimetuslehe registreerimise ja väljaandmise tingimuste ja korra kohaselt väljastatakse üle ühe kuu kestva haiguse korral uus haigusleht iga 30 kalendripäeva järel, kusjuures uus haigusleht vormistatakse eelmisele järgnevana. Tööandja peab arvestama ning maksma hiljemalt palgapäevaks (kuid mitte hiljem kui 30 kalendripäeva jooksul alates nõuetekohaselt vormistatud haiguslehe esitamisest tööandjale) välja haigushüvitise 4.-8. päeva eest.
Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse kohaselt ei maksta sotsiaalmaksu tööandja poolt makstud haigushüvitiselt. Juhul kui töötaja on terve kuu haige (antud näites oktoobrikuu) ning ta ei saa tööandjalt haigusperioodil mingeid tasusid, ei pea tööandja selle töötaja eest selles kuus sotsiaalmaksu maksma.

Maigi Lasn,
maksukonsultant,
AS Deloitte Advisory


gif Company 930x140 ee

 

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes