Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

08.06.2010 Teisipäev

Vis-a-vis: sotsiaalmaks osalise tööaja eest

Kuidas arvestada sotsiaalmaksu, kui inimene on tööl osalise ajaga (17.30–20.00 esmaspäev–reede) ning tema alaline töökoht on teises ettevõttes?

VASTUS:
Sotsiaalmaksu seaduse § 2 lõike 2 kohaselt: kui isik on töö- või teenistussuhtes mitme tööandjaga, maksab tema kohta sotsiaalmaksu vähemalt käesoleva seaduse §-s 2(1) nimetatud kuumääralt tööandja, kes tulumaksu kinnipidamisel arvestab maksuvaba tulu tulumaksuseaduse § 42 lõigete 1 ja 2 kohaselt.

Seega peab nimetatud juhul arvestama sotsiaalmaksu töötajale tegelikult väljamakstud töötasult.

Minimaalsest sotsiaalmaksust saate lähemalt lugeda ka ajakirjast Raamatupidamisuudised nr 2, 3, 2010.

Jelizaveta Litau,
maksukonsultant,
ajakirja Raamatupidamisuudised juht 

 

gif Company 930x140 ee

 

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes