27.08.2010 Reede

Vis-a-vis: mitteresidendist direktori tulu maksustamine

Palun vastake, kas järgmises situatsioonis maksustatakse tulu:
mitteresident (Venemaa), Eestis registreeritud firma omanik ja ühtlasi juhatuse liige, sõlmis selle firmaga töölepingu töötamiseks kehtestatud kuupalgaga direktori ametis. Töökoht on Venemaa, s.o. teenust osutatakse väljaspool Eestit. Ta arvab, et tulumaksuseaduse paragrahvi 29 kohaselt ei pea ta deklareerima oma tulu Eestis. Mul on raske talle kvalifitseeritult tõestada, et tal ei ole õigus.

VASTUS:
Palk, mille Eesti tööandja on maksnud töölepingu alusel, mille kohaselt  on mitteresidendi töökohaks Venemaa, kuulub maksustamisele vastavalt Venemaa seadusandlusele. See käib nii tulumaksu kui ka sotsiaalmaksu kohta. Maksurisk seisneb selles, et kohustuste täitmisel, mis langevad ühte juhatuse liikme funktsioonidega, võib Eesti maksuhaldur käsitada direktori palka juhatuse liikme töötasuna, mis tõepoolest kuulub maksustamisele Eestis. Mitteresidentide maksustamisest on üksikasjalikumalt lugeda ajakirja „Raamatupidamisuudised“ 2010. aasta 1. ja 2. numbris.

Jelizaveta Litau,
maksukonsultant,
ajakirja „Raamatupidamisuudised“ juht

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes