11.03.2010 Neljapäev

Vis-a-vis: kuidas deklareerida kauba müüki vabalaost

Eesti firma müüb oma kaupa Tallinnas asuvast vabalaost Euroopa firmale, mis veab kohe kauba Venemaale (VAT on mõlemal). Millisele direktiivi paragrahvile on vaja arvel viidata? Euroopa firma esitab ekspordidokumendid. Missugune käive see on? Millisel KMD real peab Eesti firma seda käivet deklareerima?

VASTUS:

Ekspordi eesmärgil vabalattu pandud kauba müüki, juhul kui selline kaup eksporditakse kahe kuu jooksul arvates paigutamisest vabalattu, maksustatakse käibemaksu nullmääraga.

Käibemaksudeklaratsiooni kantakse see reale 3.
Viide arvel: KMS  §15 lg 3 p 9 või Art. 156 (1) (b) Direktiiv 2000/112.

Jelizaveta Litau ,
maksukonsultant,
ajakirja Raamatupidamisuudised juht

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes