TRK 1140x140 ee gif
24.08.2010 Teisipäev

Vis-a-vis:isikliku sõiduauto kasutamise hüvitamine

Valitsuse määruse (14.06.2006) nr.164 § 1, lõige 3 järgi on isiklik sõiduauto töötaja kasutuses olev sõiduk. Kas tõesti on õige väide, et töötaja, kellel makstakse sõiduki hüvitist , peab olema sõiduki tehnilises passis kirjas omanikuna või vastutava kasutajana (näiteks kui omanik on liisingfirma)? Kui oled aga tehnilises passis kirjas kasutajana , ei ole õigust saada auto hüvitist, isegi siis mitte, kui oled kijutanud tööandjale kirja, kus kinnitad, et teine füüsiline isik ei saa sõiduki eest hüvitist (ka muidugi see kiri, et teine tööandja ei makse selle sõiduki eest hüvitist).

VASTUS:
Tulumaksuseaduse  § 13 lg  3 p 2 kohaselt isikliku sõiduautona käsitatakse töötaja kasutuses olevat sõiduautot, mis ei ole tööandja omanduses ega valduses.

Vastu võetud Vabariigi Valitsuse 14. juuli 2006. a määrusega nr 164 “Teenistus-, töö- või ametiülesannete täitmisel isikliku sõiduauto kasutamise kohta arvestuse pidamise ja hüvitise maksmise kord”  § 3 lg 2 järgi hüvitise kohta vormistatud kirjaliku otsusele, käskkirjale või korraldusele lisatakse:

1) sõiduauto kasutamise õigust tõendava dokumendi koopia;

2) paragrahvi 6 alusel hüvitise maksmise korral hüvitise saaja kinnitus, et muu isik temale või selle sõiduauto eest muule füüsilisele isikule § 6 alusel hüvitist ei maksa.

Seega ei pea sõiduauto olema töötaja isiklikus omanduses, kuid tuleb tõendada selle kasutusõigust. Kasutamisõigus on fikseeritud kas sõiduki registreerimistunnistusel või omaniku koostatud volikirjas.

Jelizaveta Litau,
maksukonsultant,
ajakirja Raamatupidamisuudised juht


 

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes