28.06.2011 Teisipäev

Uus käibemaksu arvestamise erikord - kuidas tuleb käibemaksu arvestada? Esile tõstetud

1. jaanuaril 2011 hakkas kehtima uus käibemaksu arvestamise erikord, küsimus puudutab metallijäätmete müüki.

Viisime vanametallikokkuostu jäätmeid ja väljastasime ostjale (kellele vanametalli viisime) arve: jäätmed summas X ja käibemaks summas Y = arve kokku.

Ettevõtte arveldusarvele laekus summa X. Käibemaksu arvestamise kohustus on pandud ostjale.Kuidas tuleb meil ( müüjal) käibemaksu arvestada? Praegu on ju meie arvestuses arve laekunud Y võrra väiksemas summas.


Vastab Annely Hindriks, AS Deloitte Advisory

VASTUS

Käibemaksuseaduse kohaselt peab müüja ka metallijäätmete käibemaksuga maksustamise erikorda kasutades kauba müügihinnalt 20% määras käibemaksu välja arvutama ja arvele kirjutama. Selles osas olete toiminud õigesti. Lisaks tuleb arvele märkida viide erikorrale ja ostja kohustus käibemaks müüja eest tasuda. Müüjal on kohustus erikorrale alluv käive deklareerida KMD informatiivses lahtris 9. Kui olete raamatupidamisprogrammis koostanud juba müügiarve, mis sisaldab käibemaksu ning käibemaksu osa on arvestatud nõudeks ostja vastu ja kohustuseks riigi ees, siis järelikult tuleb teha paranduskanne.

Annely Hindriks
Consultant | Tax & Legal
AS Deloitte Advisory

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!