07.11.2023 Teisipäev

Tööjõu rentimise teenus ja arve Esile tõstetud

Jaemüügikaupluse emaettevõtte töölepinguga töötaja suunatakse asendusmüüjaks tütarettevõtte kauplusesse. Kas emaettevõte võib oma töötaja eest palgakulude katteks esitada teenuse arve? 

Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW
Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW:

Jah, võib esitada arve.

Antud juhul on tegemist ilmselt tööjõu rentimise teenuse osutamisega ja see on maksustav käibe käibemaksu seaduse §4 alusel. Siinjuures tuleb arvestada sellega, et seotud osapoolte vaheline tehing vastaks turuväärtusele, muidu tuleks tulumaksu seotud osapooltega tehingu hinnast ja turuväärtuse vahest seaduse §50 (4) alusel maksta tulumaksu.

Töölepingu seaduse § 6 (5) kohustab tööandjat teavitama töötajat töötingimustest...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference