TRK 1140x140 ee gif
04.04.2011 Esmaspäev

Mitteresidendist juhatuse liikme maksustamine

Mitteresident (Venemaa kodanik) on Eestis registreeritud ettevõtte juhatuse liige ning saab rahalist tasu (juhatuse liikme tasu). Kuidas maksustatakse juhatuse liikme tasu ning kuidas tuleb deklareerida (?) neid väljamakseid?


VASTUS:
Tulumaksuseaduse § 29 lõike 2 kohaselt maksustatakse mitteresidendist juhatuse liikme tasu Eestis tulumaksuga ning seejuures pole oluline, kus tegelikult ametiülesandeid täidetakse. Seega, Eestis registreeritud ettevõte on kohustatud juhatuse liikme tasult pidama kinni tulumaksu 21%-lise määraga ning deklareerima vormi TSD lisas 2. Kui väljamakselt on tulumaks kinni peetud, ei pea mitteresident oma tulude kohta Eestis täiendavalt tuludeklaratsiooni esitama.
Juhul kui juhatuse liikme ülesannete täitmise koht asub välisriigis (nt Venemaal), siis ametilähetusega seotud sõidu-, majutus- ja muude kulude hüvitis ning välislähetuse päevaraha saab maksta maksuvabalt töö tegemise kohas (ehk siis antud juhul Venemaal)  kehtivates piirmäärades (TuMs § 13 lg 3 p 1.1).
Maigi Lasn,
maksukonsultant
AS Deloitte Advisory

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes