TRK 1140x140 ee gif
01.06.2012 Reede

Millist käibemaksumäära tuleb rakendada personaliüüri teenuse eest arve väljastamisel?

Soome käibemaksukohustuslasest firma tellib ehitusteenuseid Eestis registreeritud käibemaksukohustuslase firmast (nimetame töövõtjaks). Tööd tehakse Soomes ning need kestavad kolm kuud. Töövõtja on registreeritud Soome maksuametis (omab Y-tunnust), kuid pole käibemaksukohustuslane Soomes. Kuna tööde maht on suur ning töövõtjal on personalipuudus, siis rendib töövõtja personali Eestis registreeritud käibemaksukohuslase firmalt (nimetame tööandjaks) Soomes tööde tegemiseks. Personalirendilepingus on sätestatud töötajate nimed, ühe tunni maksumus ja tööde teostamise koht (Espoo, Soome). Millist käibemaksu määra rakendab nn tööandja töövõtjale osutatud personaliüüri teenuse eest arve väljastamisel?

Vastab Deloitte Advisory maksuspetsialist Annely Hindriks:

Kui Eesti käibemaksukohustuslane osutab teenust teisele Eesti käibemaksukohustuslasele, siis üldiselt tekib teenuse käive Eestis ja teenuse osutaja lisab arvele käibemaksu kas 20% või 9% määras. Teie kirjeldatud tehingu puhul ongi tegemist üldreegliga, ükski käibemaksuseaduse (KMS) § 10 lõikes 4 sätestatud erand ei rakendu. Kohaldamisele ei kuulu ka KMS-i § 10 lõike 5 punktis 5 sätestatud erand, kuivõrd teenust ei osutata ettevõtlusega mittetegelevale ühendusevälise riigi isikule. Seega tuleb nn tööandjal väljastada tööjõu rendi eest 20%-lise käibemaksumääraga arve.


Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes