25.05.2012 Reede

Millist käibemaksu määra rakendab tööandja töövõtjale osutatud personaliüüri teenuse eest arve väljastamisel?

Soome käibemaksukohustuslasest firma tellib ehitusteenuseid Eestis registreeritud käibemaksukohustuslase firmast (töövõtja). Tööd tehakse Soomes ning kestab kolm kuud. Töövõtja on registreeritud Soome maksuametis (omab Y-tunnust), kuid pole käibemaksukohustuslane Soomes. Kuna tööde maht on suur ning töövõtjal on personalipuudus, siis töövõtja rendib personali Eestis registreeritud käibemaksukohustuslase firma käest (tööandjaks) Soomes tööde teostamiseks. Personalirendilepingus on ära toodud töötajate nimed, ühe tunni maksumus ja tööde teostamise koht (Espoo, Soome). Millist käibemaksu määra rakendab nn tööandja töövõtjale osutatud personaliüüri teenuse eest arve väljastamisel?

Vastab Deloitte Advisory maksuspetsialist Annely Hindriks:

Kui Eesti käibemaksukohustuslane osutab teenust teisele Eesti käibemaksukohustuslasele, siis üldreeglina tekib teenuse käive Eestis ja teenuse osutaja lisab arvele käibemaksu 20% või 9% määras. Teie kirjeldatud tehingu puhul ongi tegemist üldreegliga, ükski käibemaksuseaduse (KMS) § 10 lõikes 4 sätestatud erand ei rakendu. Kohaldamisele ei kuulu ka KMS-i § 10 lõike 5 punktis 5 sätestatud erand, kuivõrd teenust ei osutata ettevõtlusega mittetegelevale ühendusevälise riigi isikule. Seega tuleb nn tööandjal väljastada tööjõu rendi eest 20%-lise käibemaksumääraga arve. 

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes