TRK 1140x140 ee gif
26.03.2013 Teisipäev

Millised rekvisiidid tuleb sellest aastast ühendusesiseste tehingute arvetele lisada? Esile tõstetud

01.01.2013 muudeti arve rekvisiite ühendusesiseste tehingute kohta. Kas on vale, kui ikka lisatakse arvele kauba müügi puhul 2006/112 EU Art. 138, teenuse puhul 2006/112 EU Art. 196 ja kolmnurktehingu puhul 2006/112 EU Art. 141? Kui täpselt peab järgima neid rekvisiite? Nüüd peaks lisama viite Eesti käibemaksuseadusele. Kas on vale, kui ikkagi lisada direktiivid?

Vastab Annely Hindriks, maksuspetsialist, Deloitte Advisory:

Kauba ühendusesisese käibe puhul viitamine ei muutunud. Käibemaksuseaduse § 37 lõike 8 punkti 1 alusel märgitakse viide nõukogu direktiivi 2006/112/EÜ artiklile 138 või muu selge märge.

Eelmisel aastal märgiti teenuse saajal lasuva maksukohustuse puhul viide direktiivi artiklile 196. Käesolevast aastast märgitakse selle asemel arvele „pöördmaksustamine“ (ingl „Reverse charge“) ning seda viidet ei või asendada muu märkega. Teenuste puhul kasutatavad viited leiab Rahandusministeeriumi koduleheküljel olevast tabelist aadressil http://www.fin.ee/doc.php?110232.

Käibemaksuseaduse kohaselt märgitakse kolmnurktehingu puhul viide direktiivi artiklile 141, kuid vastavalt maksuhalduri kommentaaridele ja eelnevalt viidatud Rahandusministeeriumi tabelile tuleks nimetatud juhul arvele märkida „pöördmaksustamine“. Igal juhul võib kolmnurktehingu puhul kasutada pöördmaksustamise viidet, sest KMS-i § 37 lõike 81 kohaselt võib art 141 viite asendada muu selge ja üheselt mõistetava viitega.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes