16.03.2016 Kolmapäev

Läti kodaniku osaühingu asutamisest Eestis

Nadežda Eino, maksukonsultant
Nadežda Eino, maksukonsultant

Kas Läti kodanikul on õigus asutada Eestis osaühingut ilma osakapitali sissemakseta?

Vastab Nadežda Eino, maksukonsultant, Donoway Eesti:

Äriseadustiku kohaselt on selline võimalus olemas. Äriseadustiku §1401 kohaselt võib asutada osaühingu ka sissemakset tegemata.

Kui osaühingu kavandatud osakapital ei ole suurem kui 25 000 eurot, võib asutamislepinguga ette näha, et asutajad ei pea osaühingu asutamisel osa eest tasuma. Käesoleva lõike esimeses lauses nimetatud osaühingu asutajaks saab olla üksnes füüsiline isik. Asutaja kodakondsusele piiranguid ei ole.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes