11.05.2021 Teisipäev

Laps ja täiendav maksuvaba tulu Esile tõstetud

Mida tähendab täiendav maksuvaba tulu lapse ülalpidamise korral?

Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG  Baltics
Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG Baltics Foto: erakogu

Vastab Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Täiendav tulumaksuvabastus (lisaks tavapärasele tulumaksuvabale miinimumile) lapse ülalpidamise korral on sätestatud tulumaksuseaduse §-s 231.

Lapse üks residendist vanem, eestkostja või muu last ülalpidav isik, kes peab ülal kahte või enamat alaealist last, võib enda tulust maha arvata täiendava maksuvaba tulu kuni 17 aasta vanuse lapse kohta alates teisest lapsest. Täiendava tulumaksuvabastuse, maksuvaba tulu summa on 1848 eurot aastas teise lapse kohta ja 3048 eurot alates kolmandast lapsest.

Täiendavat maksuvaba tulu rakendatakse alates lapse sündimise, eestkostja määramise või ülalpidamiskohustuse tekkimise aastast kuni lapse 17-aastaseks saamise aastani. Maksuvabastuse kasutamiseks tuleb maksumaksjal esitada füüsilise isiku tuludeklaratsioon. Kui laps, kelle kasvatamise eest täiendavat tulumaksuvabastust taotletakse,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!