14.12.2009 Esmaspäev

Laoruumi rent- käibemaksumäärad

Venemaa firma kavatseb rentida laoruumi kaupadeks, mis liiguvad Venemaale Euroopast ja kolmandatest maadest. Eesti firma – lao omanik -  esitab rendiarve  käibemaksuga 20% KMS §10 lg.5 p. l, kuid KMS §15 lg 4 p.9 järgi  tuleb kauba ladustamise eksporttehingute puhul kasutada 0% määra. Milliseid määrasid kasutada  ja millistele dokumentidele tuleb antud juhul  põhineda?

 

VASTUS:


Pigem huvitab teid nii käibemaksumäär laorendilt (kinnisvara Eestis) kui ka käibemaksumäär kauba hoidmise eest tollilaos.
Eestis asuva kinnisvara rentimine on üldjuhul maksuvaba käive (käibemaksuseaduse paragrahvi 16 lõike 2 punkt 2).
Soovi korral ja sellest maksuametile aegsasti teatades võib mitteeluruumi rentimist maksustada 20- protsendilise käibemaksumääraga.
Kui kaupade transportimise ja ekspedeerimise  teenust ning sellega seotud abiteenust osutatakse kaupade eksportimiseks (§ 15 lg 4 p 9), kohaldatakse  nullprotsendilist käibemaksumäära.
Kui kaupade transportimise ja ekspedeerimise teenust ning sellega seotud abiteenust osutatakse kaupade importimiseks ja kui selle teenuse kulu on arvatud  imporditava kauba  maksustatavasse maksumusse (§ 15 lg 4 p 10), kohaldatakse nullprotsendilist käibemaksumäära.

Head päeva,

Jelizaveta Litau,

maksunõustaja,

ajakirja "Raamatupidamisuudised" peatoimetaja

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!