04.07.2024 Neljapäev

Laen oma töötajale Esile tõstetud

Millise protsendiga saab 2024. aastal oma töötajale laenu väljastada, et ei tekiks erisoodustusi? Ja kui leping sõlmiti 2020. aastal madalama protsendiga, kas siis on vaja lepingus protsendimäär üle vaadata?

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Vastab Jaak Siim, vandeadvokaat, Cuesta Advokaadibüroo:

Tulumaksuseaduse § 48 lõike 4 punkti 6 kohaselt erisoodustus on laenu andmine turutingimustest madalama intressimääraga, välja arvatud, kui intress selle maksmise hetkel on vähemalt kahekordne võlaõigusseaduse § 94 lõike 2 kohaselt viimati avaldatud intressimäär.

Rahandusministri 13.01.2011 määruse nr 2 „Erisoodustuse hinna määramise kord“ § 3 sätestab, et kui erisoodustuseks on laenu andmine turutingimustest madalama...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255