13.06.2011 Esmaspäev

Laen mitteseotud isikule

Omanikust juhatuse liige andis mitteseotud isikule laenu kolmeks aastaks intressimääraga 2%. Kas siin on maksuriske?

VASTUS:

Kui laenu andis äriühing, on vaja selgitada, kuidas selline intressimäär on põhjendatud konkreetse laenutehingu kontekstis. Kuna seotud isikute mõiste tulumaksuseaduse § 8 tähenduses on küllaltki lai, siis pole välistatud, et laenu andjat ja saajat loetakse siiski seotud isikuteks tulumaksuseaduse mõistes. Kui see on nii, siis võib tehingule rakenduda siirdehindade regulatsioon (tulumaksuseaduse § 50 lõige 4).

Intressimäär 2% omab tähendust ainult siis, kui on soodsama intressiga laenu antud äriühingu töötajale või muudele isikutele, kellele äriühing erisoodustusi anda saab.

Kui aga tegemist on laenutehinguga kahe füüsilise isiku vahel, on intressitulu saaja jaoks maksustatav tulu.

Heiki Linnamägi,
maksuspetsialist
Deloitte Eesti

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!