12.12.2012 Kolmapäev

Kuidas tasustatakse isapuhkus 2013.aastal?

Meie töötaja perre sündis laps ning töötaja tahab võtta isapuhkust. Ma tean, et töölepingu seaduse § 60 kohaselt on isal õigus saada kümme tööpäeva isapuhkust kahe kuu jooksul pärast lapse sündi ning isapuhkuse eest tasutakse keskmise palga alusel. Kas 2012. aastal kasutatud isapuhkus tasustatakse või tasu makstakse alates 01.01.2013? Palun selgitage, kuidas tuleb isale isapuhkus tasustada, missuguseid andmeid (vorme) tuleb täita ja kuhu need esitada?

Vastab Annely Hindriks,maksuspetsialist, Deloitte Advisory:

Sellel aastal isapuhkuse eest tasu ei maksta. Tasustatud isapuhkust on võimalik võtta alates 2013. aastast. Uuest aastast tasustatakse isapuhkus töötaja keskmise töötasu alusel, kuid mitte rohkem, kui on kolmekordne Eesti keskmine brutokuupalk. Kolmekordne keskmine brutokuupalk arvutatakse andmete alusel, mis Statistikaamet on avaldanud puhkuse kasutamise kvartalist arvates üle-eelmise kvartali kohta. Selleks, et tööandja saaks riigieelarvest puhkusetasu kompensatsiooni, tuleb esitada Sotsiaalkindlustusametile „Andmik riigieelarvest puhkusetasu ja keskmise töötasu hüvitise taotlemiseks“, mille leiab Vabariigi Valitsuse 11. juuni 2009. a määruse nr 92 «Puhkusetasu ja keskmise töötasu riigieelarvest hüvitamise kord» lisana. Seoses tuleval aastal jõustuva uue regulatsiooniga on ka nimetatud määrus ja andmik hetkel muutmisel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!