04.12.2012 Teisipäev

Kuidas tagastatakse osakapitali OÜ likvideerimisel?

Firmal on üks omanik, kelle käes on kõik osakud. OÜ likvideeritakse ning osanik, kes on samal ajal ka likvideerija, on teinud kõik vajalikud tehingud äriregistris. Nüüd on esile kerkinud küsimus osakapitali tagastamisest. Kas raha summas 2500 lihtsalt makstakse osanikule tagasi ilma täiendavate kohustusteta? Kas on vaja maksta makse sellelt summalt ja kuidas seda tuleb raamatupidamises kajastada? Kas raha makstakse välja enne lõppbilansi koostamiseni?

Vastab Ivo Vanasaun,vanemmaksupetsialist, Deloitte Advisory:

Eeldame, et OÜ omakapitaliga seoses ei ole asutamise ja likvideerimise vahel toimunud mingeid täiendavaid tehinguid või toiminguid (kapitali suurendamisi, vähendamisi või osaluse tagasiostu). Sellisel juhul ei teki algselt osakapitali pandud 2500 euro väljamaksmisel tulumaksukohustust. Täita tuleb deklaratsiooni TSD lisa 7. Osaühingu likvideerimisel väljamaksete tegemist reguleerib äriseadustiku § 216.

1 kommentaar

  • Kommentaari link Teisipäev, 18 Juuli 2017 16:42 lisas Piret

    OÜ on likvideeritud. Nüüd on esile kerkinud küsimus osakapitali tagastamisest. Kas raha summas 2600 lihtsalt makstakse osanikule tagasi ilma täiendavate kohustusteta? Endine asutaja on surnud ja likvideerija on nüüd ainiosanik ,kuid ta ei ole Eesti kodanik. Kas piisab tuludeklaratisooni punkr 7 täitmisest osakapitali tagastamiseks?

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes