16.03.2012 Reede

Kuidas õigesti tasustada lapsepuhkust?

Ettevõtte töötaja (tähtajatu töölepinguga), kellel on kaks alla 14-aastast last, tahab võtta 3 päeva lapsepuhkust 2012. aastal – 1 päev veebruaris, 1 päev märtsis ja 1 päev aprillis. Töötaja peab kirjutama avalduse, kus näitab soovitud kuupäevad ning märgib, et laste isa ei võta neid kolme päeva vabaks oma töökohal. Kui me õigesti aru saime, lapsepuhkust reguleerib töölepingu seaduse § 135 ja Vabariigi Valitsuse määrus nr 92 „Puhkusetasu ja keskmise töötasu riigieelarvest hüvitamise kord“. Kas saime õigesti aru, et me maksame töötajale 4,25 eurot iga päeva eest ning üks kord kuus esitame Sotsiaalkindlustusametile avalduse kulu hüvitamiseks? Millisel real ja missugused summad peame deklareerima TSD deklaratsioonis ning milliste maksudega maksustatakse selline väljamakse?
Vastab Deloitte Advisory maksuspetsialist Sigrid Polli:

Olete õigesti aru saanud – lapsepuhkuse puhkusetasu arvutamisel korrutatakse töötaja kasutatud lapsepuhkuse tööpäevade arv 4,25 euroga. Hüvitatava summa riigieelarvest ülekandmiseks tuleb tööandjal täita andmik, mis on kättesaadav aadressil https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1171/2201/0032/VVm_92_lisa.pdf, ja esitada see üks kord kuus Sotsiaalkindlustusametile.

Lapsepuhkuse hüvitist ei maksustata sotsiaalmaksuga, töötuskindlustusmaksega ega kogumispensioni maksega, kuid maksustatakse tulumaksuga (väljamakse liigi kood 14). Hüvitise deklareerite selle kuu kohta esitataval TSD-l, millal töötajale väljamakse tegite.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!