25.03.2013 Esmaspäev

Kuidas hüvitada isikliku sõiduauto kasutamise eest kulu, kui tegemist on kahe võrdse osanikuga? Esile tõstetud

Kas isikliku sõiduauto kasutamise eest kulu hüvitamine omanikule on õigustatud, kui tegemist on kahe võrdse osanikuga, kui üks abikaasa on ainult poole omanik, juhatusse ei kuulu, küll aga abistab sõiduga?

Vastab Sigrid Polli, maksuspetsialist, Deloitte Advisory:

Nimetatud juhul ei saa isikliku sõiduauto kasutamise hüvitamisel lähtuda Vabariigi Valitsuse 14. juuli 2006. a määrusest ”Teenistus-, töö- või ametiülesannete täitmisel isikliku sõiduauto kasutamise kohta arvestuse pidamise ja hüvitise maksmise kord” (nn isikliku auto kasutamise hüvitise määrus), sest allolevast selgitusest saame aru, et tegemist ei ole töötaja, juhatuse ega ka nõukogu liikmega.

Siiski on võimalik teise isiku huvides tehtud kulud hüvitada tulumaksuseaduse üldise sätte (§ 12 lg 3) alusel, kui esitada kulu tõendav dokument (kütusetšekk). Kulutust tõendava dokumendi juurde oleks soovituslik lisada ka selgitus/arvestus, mis sõitudega tegemist oli ja kui suur oli läbitud kilometraaž.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!