15.05.2009 Reede

Kuidas deklareerida hilinenud arvete pealt käibemaksu?

Tere,

Aprillis esitas tarnija arved veel eelmise aasta kohta.
Peale pikki vaidlusi tarnijaga pidime osa neist ka aktsepteerisima,projektiarvestuses on veel kulude korrigeerimine võimalik(aastaaruanne on kinnitamata).
Millal aga arvata maha ja deklareerida käibemaksu, kas tuleks nüüd takkajärgi parandada kõik deklaratsioonid (4 kuud) või teha seda nüüd kui me need arved tegelikult saime?

Raamatuidaja
Tallinn
30. aprill 2009.a

VASTUS

Sisendkäibemaksu mahaarvamine ei sõltu sellest, kas arve on väljastatud seitsme päeva
jooksul või hiljem. Müüjal on kohustus väljastada arve seitsme kalendripäeva jooksul, aga
ka arve hilisem väljastamine ei võta ostjalt õigust sisendkäibemaksu maha arvata.
KMS §31 lg 9 alusel: Soetatud kauba või saadud teenuse ja selle kohta väljastatud arve
saamisel eri maksustamisperioodidel arvatakse sisendkäibemaks maha maksustamisperioodil,
mil kauba võõrandajal või teenuse osutajal tekkis käive käesoleva seaduse § 11 kohaselt.
Kui maksustamisperioodi käibedeklaratsiooni esitamise ajaks ei ole sisendkäibemaksu
mahaarvamise aluseks olevat arvet saadud, arvatakse sisendkäibemaks maha
maksustamisperioodil, mil arve saadakse

See tähendab, et kuna Teie saite kätte oma tarnijalt arved  aprillis 2009 , vaatamata
sellele, et tarnijal tekkis maksustatav käive ja käibemaksu arvestamise  kohustus teenuse
osutamise( või kauba lähetamise) kuus, Teie sisendkäibemaksu  arvate maha 2009
märtsikuu  käibedelratsioonil .


Jelizaveta Litau
maksukonsultant
RU juhataja

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes