03.01.2011 Esmaspäev

Kingituste ost äripartneritele- sisendkäibemaks

Ostes kingitusi äripartneritele, ei arva me maha sisendkäibemaksu. Tegemist ei ole reklaamkampaaniaga ning kingituse väärtus ei ületa 150 krooni. Kas me toimime õigesti?


VASTUS:
Kui kingitus on käsitletav reklaami eesmärgil üleantava kaubana ning selle väärtus ilma käibemaksuta on kuni 150 krooni (alates 01.01.2011 kuni 10 eurot), võib vastavalt käibemaksuseadusele arvata maha sisendkäibemaksu ning kauba (kingi) üleandmine ei tekita ettevõttele maksustatavat käivet. Reklaami eesmärgil üleantavaks kaubaks võib lugeda põhimõtteliselt igasugust kaupa, mis sisaldab kas kinkija logo või muud viidet (nt kauba juurde lisatud kaardike, milles on välja toodud kinkiva ettevõtte nimi). Kui kingituse hind on üle nimetatud maksumuse ja/või pole tegemist eespool mainitud reklaami eesmärgil üleantava kaubaga, ei tohiks selle soetamisel sisendkäibemaksu maha arvata. Kui kingi soetamisel arvatakse sisendkäibemaks maha, tekib kingituse üleandmisel käibemaksukohustus.

Teie toodud olukorras ei ole sisendkäibemaksu kingi ostmisel maha arvatud. Juhul kui see kingitus ei sisalda logot ega muud viidet Teie ettevõttele, olete käitunud õigesti.

Maigi Lasn,
maksukonsultant,
AS Deloitte Advisory

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes