14.03.2012 Kolmapäev

Kas tolliagendi koolitus kuulub ka erisoodustuse alla?

Meie ettevõttes tekkis küsimus seoses töötaja koolitamisega tolliagendiks. Töötaja haridus on eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureus. Praegu asendab ta lapsehoolduspuhkusel olevat töötajat. Tolliagentide koolitust korraldab firma Edisoft ning see kestab 1,5 kuud. Tööandja kohustas töötajat töötama ettevõttes kaks aastat pärast tolliagendi tunnistuse saamist. Soovin täpsustada, kas see koolitus kuulub siis erisoodustuse alla?
Vastab Deloitte Advisory maksuspetsialist Sigrid Polli:

Alates 01.01.2012 kehtima hakanud taseme- ja vabaharidusliku koolituse maksustamist reguleeriva sätte muudatuse tulemusel (vt TMS § 48 lg 4 p 10), ei maksustata tööandja poolt kantud eespool nimetatud koolituse kulu juhul, kui see on tööks vajalik ja töötajaga, kelle kulu kaetakse, on sõlmitud tööleping ning ta on asunud juba ka eelnevalt (st enne koolituse toimumist) tööle. Kuna teie kirjeldatud olukorras on mõlemad tingimused täidetud, siis ei oleks tööandjapoolne koolituskulude katmine käsitatav erisoodustusena ja seega ei tekiks ka maksukohustust.

Juhul kui koolituskulude hüvitamine toimuks aga lapsehoolduspuhkusel viibivale töötajale, ei pruugi maksuhaldur maksuvaba koolituskulude hüvitamist aktsepteerida, sest sellisel juhul võib pidada töösuhet peatunuks ning seega oleks maksuhalduri silmis tegemist tõenäoliselt erisoodustusega.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!