20.05.2009 Kolmapäev

Kas tagatisraha võtmisel tekib käive?

Palun selgitada: kui firma võtab rendilepingu alusel rendile andjalt tagatisraha: 1. kas tekib käive?
2. kas seda käivet maksustatakse § 18 järgi?
Tänan

VASTUS:

Siin on vaja kindlaks teha, kas tagatisraha on ettemakse. Tuleb vaadata lepingut. Kui see summa läheb nii või teisiti (varem või hiljem) rendivõlgnevuse kustutamiseks, siis käibemaksuseaduse järgi loetakse laekunud makse käibeks ja see kuulub vastava määraga maksustamisele käibemaksuga (ettemakse sisaldab käibemaksu), kui on tegemist maksustava käibega. Kui renditakse kinnisvara või selle osa, siis üldjuhul on see maksuvaba käive. Soovi korral võib maksukohustuslane käsitada kinnisvara või selle osa (välja arvatud eluruumid) rentimist või üürimist kui 18-protsendise määraga maksustavat käivet, teavitades sellest kirjalikult maksuametit.

Ilusat päeva!
Jelizaveta Litau
Maksukonsultant
Ajakirja Raamatupidamisuudised juht

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes