21.12.2012 Reede

Kas sellist tehingut võib pidada käibeks? Esile tõstetud

Residendist firma A esitab residendist firmale B arve seadmete eest, mis tarnitakse rahvusvahelistes vetes sõitvale (ehk välisreise tegevale) merelaevale. Kaup ostetakse Taani firmalt Taanist ning saadetakse Itaaliasse merelaeva pardale ehk siis kaupade kohaletoimetamisel ei ületata Eesti piiri. Kas sellist tehingut võib pidada käibeks käibemaksuseaduse § 15 lg 3 p 3 alusel või siiski ei ole see käive?


Vastab Maigi Isotamm, maksukonsultant, Deloitte Advisory:

Eeldame, et küsimuses toodud tehing toimub kahe Eesti käibemaksukohustuslase vahel. Sellise juhtumi puhul, kus laeva varustus ostetakse Taanist ja läheb Itaaliasse, jääb vastav tehing Eesti käibemaksuseaduse regulatsiooni alt välja ning lähtuda tuleks selle riigi seadusandlusest, kust kaup lähetati (ehk antud juhul Taani).

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!