10.10.2012 Kolmapäev

Kas inventuuri käigus selgunud kassapuudujäägi kuludesse kandmist saab pidada erisoodustuseks?

Vastavalt tulumaksuseaduse § 48 lg 4 maksustamisele erisoodustusena kuulub muuhulgas ka loobumine rahalise nõude sissenõudmisest, välja arvatud kui prognoositavad mõistlikud kulud seoses rahalise nõude sissenõudmisega ületavad nõude suurust. Kas see seaduse säte puudutab ka inventuuri käigus selgunud kassapuudujääki, mis on seejärel kantud kuludesse vastavalt juhatuse korraldusele. Kas see on ka erisoodustus ning kuulub maksutamisele käibe- ja sotsiaalmaksuga?

Vastab Sigrid Polli, maksukonsultant, Deloitte Advisory:

Inventuuride tulemusel tuvastatud puudujäägi kulussekandmist võib pidada erisoodustuseks, juhul kui on kindlaks tehtud, et puudujäägi võimalikuks põhjustajaks on töötaja või sellega võrdsustatud isik (nt juhatuse- või nõukogu liige, töötaja pereliige, endine töötaja) ning kui kahju tekitaja kasuks on vastavast nõudest loobutud. Erisoodustuselt tekkiv tulu- ja sotsiaalmaksu kohustus  tuleb deklareerida selle kuu kohta esitataval TSD deklaratsiooni lisal 4 real 9, mil nõudest loobumine reaalselt aset leidis.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes