18.05.2023 Neljapäev

Käibe kajastamine Esile tõstetud

Meie ettevõttes tehakse tööd välisriigis asuva vallasasjaga. Teenuseid osutatakse isikule, kes ei ole üheski liikmesriigis maksukohustuslasena ega piiratud maksukohustuslasena registreeritud isik ega ettevõtlusega tegelev ühendusevälise riigi isik. Seega teenuste käibe tekkimise koht ei ole käibemaksuseaduse § 10 lõike 4 punkti 3 alusel Eesti. Kas peame seda kajastama käibedeklaratsiooni vormil KMD?

Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD
Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD Foto: erakogu

Vastab Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD:

Käive tuleb kajastada käibedeklaratsiooni vormi KMD lahtris 3, kus deklareeritakse kogu 0% määraga maksustatav käive kokku, sealhulgas teenuse käive, mille tekkimise koht ei ole Eesti, sätestab käibemaksuseaduse § 15 lõike 4 punkt 1.


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference