09.12.2009 Kolmapäev

Agendilepingutega töötajate Haigekassas registreerimine

Tere,
Palun andke nõu, kas ettevõte peab Haigekassas registreerima neid töötajaid, kellega on sõlmitud agendilepingud ja kes on vormistanud avaldusi  tulumaksuga mittemaksustavast miinimumist?

VASTUS:

Kuigi tundub, et küsimus ei puuduta eriti maksustamise teemat, püüaksin sellele siiski vastata.

Sotsiaalmaksu maksja, ehk antud juhul tööandja peab registreerima töötajat haigekassas ka juhul, kui tegu on inimesega, kes ei ole füüsilisest isikust ettevõtja, kuid kellega on sõlmitud üle kolmekuulise tähtajaga või tähtajatu töövõtu-, käsundus- või muu teenuse osutamiseks sõlmitud võlaõiguslik leping ja selle lepingu alusel makstakse iga kuu sotsiaalmaksu sotsiaalmaksuseaduse § 9 lõike 1 punkti 2 alusel vähemalt eelarveaastaks riigieelarvega kehtestatud kuumääralt arvutatuna (2009. aastal on kuumäär 4350 krooni).

Pidage meeles, et vajalikud andmed tuleb haigekassale esitada seitsme kalendripäeva jooksul pärast lepingu jõustumist. Ka juhul, kui tähtajaline leping pikeneb või muutub tähtajatuks lepinguks, tuleb sellest informeerida haigekassat seitsme kalendripäeva jooksul.

Võlaõigusliku lepingu alusel töötava inimese kindlustuskaitse tekib ravikindlustuse andmekogusse kande tegemisest arvestatava kolmekuulise ooteaja möödumisel.

Juhul, kui andmed esitatakse isiku kehtiva kindlustuskaitse ajal, jätkub kindlustuskaitse uuel alusel ilma katkemiseta.

Head päeva,

Jelizaveta Litau,
maksunõustaja,
ajakirja Raamatupidamisuudised peatoimetaja

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!