27.06.2013 Neljapäev

Millal tuleb end registreerida majandustegevuse registris kütusekäitlejana? Esile tõstetud

Autoremondiga tegeleval ettevõttel tekib aeg-ajalt vajadus autoremondi käigus lisada kliendiautole autokütust. Kütus ostetakse tanklast. Kui autoremondi arvel kajastatakse kütuse müük, kas siis autoremondiga tegelev ettevõte on kohustatud end registreerima majandustegevuse registris kütusekäitlejana?

Vastab MTA spetsialist Peeter-Tanel:

Sellisel juhul on tegemist siiski kütuse müügiga vedelkütuse seaduse (VKS-i) mõistes (vt § 2 lg 1 p 3) ning kütuse müüjana on vaja omada müügiks majandustegevuse registri (MTR-i) registreeringut.

Müügiks kohustusliku MTR-registreeringu osas ei tee VKS vahet, kas tegemist on nn "päris" kütuse müüjaga või kütuse müügiga mõne muu teenuse (nt autoremont) raames.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes