09.10.2015 Reede

Kas kingituse tegija peab maksma kingituselt käibemaksu?

Ettevõte soovib sponsoreerida MTÜ nimekirja kantud ettevõtet omatoodanguga (ettevõttes valmistatud kaup). Saan ma õigesti aru, et antud tootelt tuleb deklareerida ka käibemaks (ettevõte on käibemaksukohustuslane) ja see summa koos käibemaksuga tuleb deklareerida TSD lisal 5 real 5010?

Ain Ulmre, otseste ja kaudsete maksude peaspetsialist
Ain Ulmre, otseste ja kaudsete maksude peaspetsialist Foto: Maksu- ja Tolliamet

Vastab Ain Ulmre, otseste ja kaudsete maksude peaspetsialist, Maksu- ja Tolliamet:

Küsimuse põhjal võib arvata, et sponsorluse all peetakse tegelikult silmas kingitust või annetust, st on tegemist ühepoolse tehinguga vastusooritust saamata.

Tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduse nimekirja kantud MTÜ-le tehtud kingitused/annetused deklareeritakse vorm TSD lisa 5 koodil 5010, rakendades vastavalt maksumaksja soovile kas koodil 5030 või 5050 seadusega lubatud maksuvaba piirmäära. Kui kingituse/annetuse tegija on käibemaksukohustuslane, on see tema jaoks kauba tasuta võõrandamine, mis kuulub käibemaksuga maksustamisele ja maksustatav väärtus määratakse vastavalt käibemaksuseaduse § 12 lõikele 3.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference