24.11.2009 Teisipäev

Puhkebaas

Austatud majandusajakiri Raamatupidamisuudised! Minul on tõsine probleem ja ma loodan saada abi.
PROBLEEMI TUUM
  • 2008. aasta märtsis otsustas firma „X“  osanike koosolek võtta tootmistegevuses uus suund – rajada puhkebaas Peipsi järve äärde.
  • Maa kuulub ühele osanikule. Rendile andmine oleks tehing seotud isikuga.
  • Osteti soliidne koht ajutiseks elamiseks (mugavustega maja 160 000 krooni eest).
  • Ma kogun kulutusi  heakorrastuseks, taotlen käibemaksu vähendamist. Vastavalt osanike otsusele kapitaliseerime kulusid  BAASI maksumuse suurendamiseks selle kasutusse võtmisel. Tulevikus hakkame saama legaalseid tulusid puhkajate vastuvõtu pealt.
  • Ma arvan, et BAAS ei saa reaalselt eksisteerida vajalike aktideta, mis puudutavad tuleohutust, veevarustust, elektrivarustust ja võib-olla on vaja veel mingeid dokumente kooperatiivilt?
Teid ja Teie ajakirja austav
Triin


VASTUS: 


Vastavalt Raamatupidamise Toimkonna juhenditele (konkreetselt – RTJ 15) on lubatud kapitaliseerida kapitaalremondi kulusid, mis on ettevõtte tegevuse kohustuslik tingimus. Jooksva remondi kulusid aga ei kapitaliseerita, vaid kajastatakse kuludes nende tekkimise perioodil.
Pööran tähelepanu sellele, et tehingud seotud isikutega peavad toimuma turutingimustel, vastasel juhul võib tekkida oht, et saate maksuametilt trahvi. Üksikasjalikku informatsiooni võib saada maksuameti veebilehelt aadressil http://www.emta.ee/index.php?id=16906.
Majutusteenuste osutamiseks peab ettevõte saama vastava litsentsi. Küsimustes, mis on seotud tegevuslitsentsi saamisega, samuti vajadusega omada lisadokumente ja –lubasid, mida  on sedalaadi tegevuseks tarvis, soovitame pöörduda majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poole – http:/www.mkm.ee/.

 
Austusega,
Darja Roos
Donoway Assurance OÜ
vandeaudiitor

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!