24.11.2009 Teisipäev

Loobumine

Tere päevast! Mind huvitab järgmine küsimus. Rendile on võetud sõiduauto. Firmaomanik otsustab müüa selle auto organisatsioonile, mis annab selle meile rendile. Kui meie esitame arve auto eelisostuõigusest loobumise kohta, kas siis tekib käibemaks? Ja millises tuluartiklis ma pean kajastama summat, mille eest me „müüme“ auto?
 
Ette tänades
Mari


Audiitori VASTUS: 
ä


Kui auto võeti kasutusrendile, on selle omanik rendileandja. Järelikult ei saa  rentija-firma seda autot müüa. Kui teie kokkuleppel rendileandjaga saate teatud summa eelisostuõigusest loobumise eest, tuleb seda tulu , nagu muidki mittepõhitegevuse tulusid kajastada „muudes ärituludes“ .

Austusega,
Darja Roos ,
vandeaudiitor


Maksukonsultandi  VASTUS:


Audiitori vastust jätkates tuletan meelde, et käibemaksuseaduse mõistes loetakse teenuseks hüve osutamist ettevõtluse korras või õiguse vöörandamist, samuti õiguse kasutamisest loobumist. Teenuse osutamine on käive ja Teie juhtumil kuulub see maksustamisele 20-protsendise käibemaksumääraga.
Austusega,

Jelizaveta Litau,
maksukonsultant,
ajakirja „Raamatupidamiseuudised“ juht
 

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!