TRK 1140x140 ee gif
15.02.2011 Teisipäev

Leping juhatuse esimehega - maksuvaba miinimumi rakendamine

Osaühingu juhatuse esimehega on sõlmitud juhatuse liikme leping. Väljamakse summa on 170 eurot. Kuna juhatuse esimehel muud töökohta ei ole, kirjutas ta avalduse maksuvaba miinimumi 144 eurot maksuarvestuses rakendamiseks.

Kas  juhatuse liikmega sõlmitud lepingu korral võib arvestada maksuvaba miinimumi ning kas säilib sotsiaalne garantii sotsiaalmaksu kuumääralt – 91,75 eurot – tasumisel? Või näeb seda tüüpi leping väljamakset alates esimesest kroonist ning sotsiaalmaksu arvutamist arvestatud summalt?

 

VASTUS:
Juhatuse esimehega arveldamisel võib tõepoolest  rakendada maksuvaba miinimumi 144 eurot juhul, kui juhatuse esimees esitab kirjaliku avalduse .

Maksuvaba miinimumi 144 eurot võib samuti rakendada juhatuse liikme avalduse alusel –sel juhul sotsiaalmaks peetakse kinni ja makstakse kogu palgast, kuid mitte vähem, kui töötasu miinimummääralt, ehk 91,75 eurot kuus (278,02 х 33%).

Viktoria Käis,
raamatupidaja,
Larssen CS

Täiendavalt samal teemal:

Juriidilise isiku juhtimis– või kontrollorgani liikmed

Juriidilise isiku juhtimis- ja kontrollorgani liikmed, kelle eest juriidiline isik on kohustatud maksma iga kuu sotsiaalmaksu  sotsiaalmaksuseaduse § 9 lõike 1 punkti 2 alusel vähemalt eelarveaastaks riigieelarvega kehtestatud kuumääralt arvutatuna ( 2011. aastal on kuumäär 278,02 eurot (4350 krooni)) , tuleb haigekassas arvele võtta seitsme kalendripäeva jooksul alates kohustuse tekkimisest.

Juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikme kindlustuskaitse tekib ravikindlustuse andmekogusse kande tegemisest arvestatava kolmekuulise ooteaja möödumisel.

Juhul, kui dokumendid esitatakse isiku kehtiva kindlustuskaitse ajal, jätkub kindlustuskaitse uuel alusel ilma katkemiseta.

Volituste lõppemine
Juhtimis- ja kontrollorgani liikmete kindlustuskaitse lõpeb kahe kuu möödumisel volituste lõppemisest.
Sotsiaalmaksu maksja peab teatama volituste lõppemisest haigekassale hiljemalt volituste lõppemise aluseks oleva otsuse vastuvõtmisest kümne kalendripäeva jookusl.
Sotsiaalmaksu tähtpäevaks maksmata jätmise korral lõpeb kindlustuskaitse neljateistkümne kalendripäeva möödumisel maksetähtpäevast, kui sotsiaalmaksu maksmise kohustust ei ole selleks ajaks nõuetekohaselt ja täies ulatuses täidetud.

Loe lähemalt SIIN

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes