28.12.2009 Esmaspäev

Koolitusraha tagastamise näitamine bilansis

1.    Milliseid kirjendeid on vaja teha EAS–ilt saadud koolitusraha puhul ja kuidas seda näidata bilansis, kui koolitus oli 2009. aastal ja sai  tasutud 2009. aastal , aga raha laekub 2010. aastal?
2.    Milliseid kirjendeid on vaja teha, kui firma on saanud  töötukassalt raha praktika võimaldamise eest ja kuidas seda näidata bilansis?

VASTUS:

1.    Soovitan tutvuda RTJ 12-ga, kus on toodud niisuguste tulude kajastamise juhendid. Finantseerimine kajastatakse tuludes, kuid ainult siis, kui on kindel, et raha kätte saab (paragrahv 10). Kui see tingimus on täidetud, siis kajastatakse tulud vastavate kulude  (deebetis vastavate nõuete) tekkimise perioodil. Kui hüvitatakse möödunud perioodide kulusid, millega ei ole seotud mingisuguseid tingimusi tulevikus, võib tulu kajastada hüvitise saamise perioodil (paragrahv 12). 
2.    Sellised tulud ja kulud kajastatakse muudes ärituludes/kuludes nagu  muuseas ka tulud töötukassalt (ja muud põhitegevusega mitteseotud tulud). Kirjendid raha saamisel ja juhul, kui teenus oli juba osutatud:  D – raha, K – tulud.

Darja Roos,
Donoway Assurance OÜ vandeaudiitor

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!